Skocz do zawartości









pasty wybielające


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 _ola_*

_ola_*
  • Goście

Napisano 21 lutego 2015 - 04:25

Czy pasty wybielające są bezpieczne? Czym kierować się przy wyborze?

#2 iga

iga

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 lutego 2015 - 04:50

Witaj,
Do wybielania zębów można stosować pasty o silnych właściwościach ścierających,usuwają one przebarwienia zębów, nie mogą jednak zmienić ich własnego koloru. RDA czyli współczynnik ścieralności wynosi od 100-150. Pasty tego typu należy stosować tylko w ograniczonym zakresie(1-2 razy/tydzień) ,ponieważ uszkadzają one powierzchnię zębów. Poleca się je osobą ,które mają tendencję do szybkiego osadzania się osadu na zębach.
Istnieją również pasty wybielające chemicznie poprzez środki aktywne( nadtlenek wodoru,karbamidu ; podchloryn sodowy,tlenek tytanu).Środki tego typu działają wolniej -rozjaśnienie zębów obserwuje się po 2 tygodniach stosowania ale są bezpieczniejsze dla szkliwa. Mam nadzieje że pomogłam:)

#3 Waldi

Waldi

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 27 sierpnia 2016 - 12:03

Palę papierosy, więc przebarwienia powstają dość łatwo. Staram się bardo dbać o zęby. raz miałem wybielane w gabinecie, a teraz signal whitening.



#4 m_michalsky

m_michalsky

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 24 września 2016 - 04:28

Najlepsze efekty przynosi wybielanie u dentysty. Próbowałem różnych środków "wybielających zęby", ale efekt był słabiutki... 



#5 Dawid Opolski

Dawid Opolski

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 lipca 2017 - 11:59

U mnie doskonałe efekty przyniosło mycie zębów z pastą zawierającą kredę. Też wcześniej myślałem, że skuteczne wybielanie jest możliwe jedynie u stomatologa. Jak się jednak okazało, wcale tak nie jest. I co najważniejsze myję już w ten sposób zęby przez kilka lat i zębom nic się nie dzieje. Polecam! 



#6 mille

mille

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 23 marca 2018 - 11:47

Pasty wybielające nie są takie dobre jak się wydają

 

po pierwsze mają zbyt mało środka wybielającego aby skutecznie wybielić zeby

po drugie mają tego środka wystarczająco dużo, aby sprawić,że zęby staną się wrażliwe

 

Tak więc jeśli chcecie sie zdecydować na wybielanie, to jedynie w gabinecie stomatologicznym Tylko tam wybielicie bezpiecznie i skutecznie

http://www.zietekcli...e-zebow-krakow/



#7 MariaAnna

MariaAnna

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 kwietnia 2019 - 07:45

Pasty wybielające nie są takie dobre jak się wydają

 

 

Nie chcę wypowiadać się na temat skuteczności past wybielających, bo ich nie używam. Osobiście preferuję wykonywanie zabiegów stomatologicznych, także wybielania, w gabinecie stomatologicznym. Ja od dawna korzystam z usług Centrum Stomatologii Integralnej DENTARIA i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. 

Z zabiegów wybielających też korzystałam - przeprowadzone profesjonalnie i bezpiecznie, efekty widoczne. 

 

Tu można znaleźć szczegółowe informacje: https://www.dentaria.com.pl