Skocz do zawartości

Najsilniejszy lek przeciwbólowy bez recepty


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 _sebin_*

_sebin_*
 • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 11:41

Jaki według Was jest najmocniejszy lek przeciwbólowy bez recepty? 

#2 buspiron

buspiron

  Zaawansowany użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 37 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 12:34

Mam kilka typów na najsilniejszy lek przeciwbólowy bez recepty, które stawiam "prawie" na równi. Są to leki złożone z substancji przeciwbólowych o różnych mechanizmach działania. Mam na myśli tutaj ból np. zęba, spowodowany mechanicznie, ból pooperacyjny itp. u dorosłych zdrowych osób (nie licząc bólu oczywiście). Są to:

1. Nurofen Plus
(Jest to połączenie standardowej dawki powszechnego ibuprofenu <Ibum, Ibuprofen, Nurofen> z kodeiną (narkotykiem, który to w wątrobie przekształca się w morfinę w ilości ok 10% dawki , jak działa morfina nie trzeba tłumaczyć. Proponuję dawkę : 2tabl jednorazowo w pierwszej dawce, następnie po minimum 5-6h odstępu po 1 tabl) 

2. Antidol
(Połączenie wspomnianej wcześniej kodeiny z paracetamolem <Apap, Panadol> czyli bardzo popularnym lekiem w standardowej dawce. Dawkowanie tak samo jak wcześniej, proponuję : 2tabl jednorazowo w pierwszej dawce, po minimum 5-6h odstępu po 1 tabl

3. Solpadeine
(Połączenie już wspomnianych: kodeiny w trochę mniejszej dawce niż w powyższych przykładach oraz paracetamolu, dodatkowo w składzie jest kofeina. Badania dowodzą, że kofeina sprzyja działaniu przeciwbólowemu, ja jestem jednak sceptyczny... Ludzie jednak kupują Solpadeinę i twierdzą, że tylko ona na nich działa. Dawkowanie z racji na zawartość kofeiny - 1 tabl raz na 5-6h.)

 *na ból głowy
Excedrin Migra Stop 
(Bardzo dobre połączenie o udowodnionym działaniu przeciwmigrenowym! popularna aspiryna - kwas acetylosalicylowy + paracetamol + kofeina.  Dawkowanie: 1 tabletka na 5-6h)


*na ból mięśni/stawów, reumatoidalny
Voltaren Acti Forte 25mg
(lek z tendencją do kumulowania się w mazi stawowej itp. - Diklofenak. Polecam dawkę 3tabl jednorazowo, potem 1 tabl co 6h)

Opokan
(Również lek z powinowactwem do struktur mięśniowo-stawowych - Meloksykam. Dawka 1-2 tabl raz na dobę gdyż ta substancja w porównaniu do innych dłużej pozostaje w naszym organizmie aktywna! *są to silne leki i stosuje się je doraźnie, więc pamiętajcie - max 2-3 dni, potem do lekarza jeśli jeszcze nie byliście!

#3 m@gr farm.

m@gr farm.

  Newbie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 04:44

Wszystko zależy od rodzaju bólu i od kondycji osoby odczuwającej ból.

- bóle kostno- stawowe Opokan, Voltaren
- silne bóle głowy Solpadeine
- bóle zębów Antidol, wysokie dawki Ibuprofenu (np.Mig, Ibuprom max), Nurofen plus

#4 Pauluse

Pauluse

  Newbie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 01:51

Na mnie zawsze najlepiej działał Nurofen Plus i Solpadeine a na bóle brzucha w ogóle nie działa na mnie no-spa, stosuje Buscopan.

#5 piobs

piobs

  Newbie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 20 maj 2015 - 11:12

Nie powinno się absolutnie brać od razu najsilniejszego leku . Im silniejszy lek tym lepiej uśmierza ból ale jednoczesnie jego nadużywanie może prowadzić do złych zmian w organizmie. Można sobie na przykład zepsuć wątrobę czego na pewno nikomu z Was nie życzę. Sam jestem zdania,ze na początku warto jest sobie poczytać o drabinie WHO. Wiele osob nie zdaje sobie sprawy z tego , że takie coś istnieje. Na początku sięgamy po paracetamol, potem niesteroidowe leki przeciwbólowe a dopiero potem leki z kodeiną. Następnie jeśli nic już na Was nie działa to dopiero idziecie do lekarza po receptę.
Tutaj jest zresztą artykuł o tym: pokonacbol.pl/terapia-bolu/jak-bezpiecznie-stosowa-leki-przeciwblowe-dostpne-bez-recepty

Do czego może doprowadzić nadużywanie leków oraz o tym jak je bezpiecznie stosować.#6 _Gość_*

_Gość_*
 • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:31

Antidol? Muszę sprawdzić