Skocz do zawartości









Magnella opinie ( magnez o zmodyfikowanym uwalnianiu )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 _celina_*

_celina_*
  • Goście

Napisano 03 kwietnia 2015 - 10:26

Jakie są Wasze opinie na temat suplementu Magnella? Czy właściwość jaką jest zmodyfikowane uwalnianie wyróżnia i tym samym stawia ten preparat ponad zwykłymi preparatami magnezowymi?

#2 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 08 kwietnia 2015 - 06:40

Hej, co to znaczy w ogóle magnez o zmodyfikowanym uwalnianiu? Jak dla mnie każdy magnez w tabletkach jest taki sam, tylko producenci wydziwiają z tymi nazwami, żeby tylko zdobyć klienta.
Pzdr

#3 buspiron

buspiron

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 08 kwietnia 2015 - 10:18

Zmodyfikowane uwalnianie w tym przypadku to nie jest akurat kolejne nic nie znaczące udziwnienie marketingowe. 

To  nowatorskie rozwiązanie jeśli chodzi o preparaty magnezowe dostępne w Polsce.
Zmodyfikowane uwalnianie to szerokie pojęcie. Tłumacząc to na przykładzie suplementu MAGNella jest to przedłużone uwalnianie substancji czynnej czyli jonów magnezu z tabletki, inaczej mówiąc zapewnienie stałego stężenia dostarczanych jonów Magnezu w organizmie przez dłuższy czas. MAGNella posiada system zmodyfikowanego uwalniania MRS, czas rozpadu tej tabletki to ok 5 godzin według danych producenta). 

Czy takie stopniowe uwalnianie magnezu jest korzystniejsze od jednorazowego uzupełnienia tego pierwiastka poprzez zwykłą tabletkę? Ciężko stwierdzić, ja przynajmniej nie dotarłem do takich badań by móc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. 

Jest to suplement diety i za to spory minus...

Uwaga:
Tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu nie wolno popijać gorącymi napojami, alkoholem oraz rozgryzać, rozdrabniać czy przełamywać gdyż tylko nienaruszona otoczka zapewni nam zmodyfikowane uwalnianie.