Skocz do zawartości









Ktoś używał takiego leku jak Damelium?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamila413

Kamila413

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 03:09

Witam,

wczoraj pani dermatolog przepisała mi antybiotyk na trądzik Damelium (kapsułki), Normaclin (żel), Acnelec (żel). Chciałabym spytać czy ktoś go miał? Czy jest dobry? Są po nim jakieś skutki uboczne? Czy po nim się tyje?



#2 parneria88

parneria88

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 lipca 2015 - 09:00

Po antybiotyku chcesz tyć? To nie chipsy.

Brałem i było wszystko w porządku, a lek sporo mi dał.



#3 Gisel

Gisel

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 28 lipca 2015 - 12:16

Kiedyś stosowałam preparat o tym samym składzie tylko o innej nazwie handlowej. Miałam 2 półroczne cykle (dawka 150 mg). Lek okazał się skuteczny w moim przypadku. Po tym leku się nie tyje, bo to nie hormon tylko antybiotyk. Ja odczuwałam czasem dyskomfort w żołądku i odbijanie żelatyną z której stworzona jest kapsułka. Dobrze by było jakbyś stosowała przy tym leku osłonę ("dobre bakterie"). Poniżej wkleiłam działania niepożądane leku.

 

Działania niepożądane:Najczęściej występujące działania niepożądane, które zgłaszano podczas leczenia lymecykliną to zaburzenia żołądka i jelit: nudności, ból brzucha, biegunka oraz zaburzenia układu nerwowego: ból głowy. Do najpoważniejszych działań niepożądanych, które zgłaszano podczas leczenia lymecykliną należą: zespół Stevensa-Johnsona, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy i nadciśnienie śródczaszkowe. Następujące działania niepożądane obserwowano podczas leczenia lymecykliną: często (≥1/100 do <1/10): nudności, ból brzucha, biegunka; ból głowy; częstość nieznana  (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): neutropenia, trombocytopenia; zaburzenia widzenia; ból w nadbrzuszu, zapalenie języka, wymioty, zapalenie jelit; gorączka;  żółtaczka; reakcja anafilaktyczna, nadwrażliwość, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy; zwiększenie aktywności aminotransferaz, zwiększenie aktywności fosfatazy alkalicznej we krwi, zwiększenie stężenia bilirubiny we krwi; zawroty głowy, *nadciśnienie śródczaszkowe; wysypka z rumieniem, reakcje nadwrażliwości na światło, świąd, Zespół Stevensa-Johnsona * Uwaga: występowanie objawów klinicznych, w tym zaburzeń widzenia lub bólów głowy powinno uprawdopodobnić diagnozę nadciśnienia czaszkowego. Leczenie należy przerwać, jeśli podejrzewa się zwiększenie ciśnienia śródczaszkowego podczas leczenia lymecykliną.



#4 rithni85

rithni85

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 sierpnia 2015 - 10:19

Ja nie miałam skutków ubocznych, ale to jest mocno indywidualna sprawa



#5 marcela

marcela

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 września 2015 - 06:12

Mnie bolał po tym trochę brzuch, ale lekarz zapisał mi coś osłonowego i przeszło. Chyba każdy reaguje na leki inaczej. To nie są hormony tylko antybiotyk, więc myślę, że nie powinien spowodować zatrzymywania wody w organizmie i tycia :)



#6 kasai6977

kasai6977

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 listopada 2015 - 07:02

Ja stosowałam DAMELIUM po wielu innych nieskutecznych próbach leczenia trądziku i pomógł mi pozbyć się trądziku na twarzy i plecach smile.gif po kuracji zostało mi 24 kapsułki, jeśli ktoś potrzebuje pisać na maila:kasai6977@wp.pl