Skocz do zawartości









Zbyt mało mazi stawowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 lolek

lolek

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 maja 2014 - 09:09

Witam!Mam zbyt mało mazi w stawach i dlatego kolana nie pracują dobrze a sprawiają problemy.Lekarz twierdzi że zwykły preparat na stawy pomoże czy ktoś jednak korzystał z leków na receptę?I czy mogę podważyć słowa lekarza że przydałby się środek na receptę?

#2 EwelinaP.

EwelinaP.

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 23 maja 2014 - 03:37

Osobiście w te wszystkie suplementy na stawy nie wierzę. Nie jest to chyba tylko moja opinia skoro żaden z nich nie znajduje się w wytycznych leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Badań sprzecznych jest tyle, że głowa może zaboleć, ale... sprzedają się świetnie. Spróbować nie zaszkodzi, chociaż większych efektów bym się nie spodziewała.
Tak naprawdę jedyne w co wierzę to iniekcje dostawowe, czyli podawanie do stawu kwasu hialuronowego czy glukozaminy. Te pierwsze znajdują się w ogólnych wytycznych i mają udokumentowane działanie lecznicze. Część z nich zarejestrowana jest wprawdzie bez recepty, ale tak czy inaczej warto się w to bawić jedynie pod kontrolą lekarza.

#3 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 10 sierpnia 2015 - 10:53

witam, miałam podobne problemy do Twoich lolek, przewertowałam cały interet w poszukiwaniu ratunku. Zdecydowałam się zaryzykować i kupić Hyalutidin. Mi pomogło, czuje się zdecydowanie lepiej. Może tobie też pomoże.

#4 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 17 sierpnia 2015 - 06:42

Hyalutidin- dobry produkt, tylko ta cena.

#5 _Jolanta_*

_Jolanta_*
  • Goście

Napisano 26 października 2015 - 12:43

Problem ten niestety też mnie dotyczy. Ja pierwsze co zrobiłam to zmieniłam dietę. Więcej białka (jogurty, kefiry, mleko), zamieniłam zwykły chleb na pieczywo pełnoziarniste, zwykły ryż i makaron na taki razowy. Dodatkowo zastosowałam wspomniany już przez kogoś produkt Hialutidyn. Koleżanka z pracy kupiła dla siebie i odsprzedała mi jedną butelkę. Na chwilę obecną widzę  znaczną poprawę u siebie. 

#6 Waldi

Waldi

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 27 sierpnia 2016 - 01:43

Przy braku mazi stawowej dobrze jest jeść owoce zawierające pektyny oraz produkty z żelatyną. W artykule opisującym bóle stawów przyczyny Synvisc jest rekomendowanym lekiem. Niektórym jednak może nie odpowiadać forma- aplikowany w zastrzykach. Słyszałem natomiast, że bardzo skuteczny.



#7 mille

mille

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 13 grudnia 2018 - 07:52

Na początku polecam zastosować się do preparatów jakie zaproponował lekarz. W niektórych przypadkach pomagają włąśnie rzeczy bez recepty. 

Nie zakwaszaj organizmu. Warto jeść białko roślinne, bo jest nieco mniej zakwaszające niż zwierzęce, zaś dieta alkaliczna (niezakwaszająca organizmu) stymuluje komórki budujące kości, a "usypia" komórki kościogubne. Zakwaszenie wywołane np. zbyt dużą ilością białka zwierzęcego powoduje zwiększone wydalanie wapnia z moczem (hiperkalciurię).

 

Dobrze byłoby równiez kupić sobie opaskę kompresyjna na stawy, która chwilowo będzie takie stawy chroniła.  https://www.os1st.pl Poczytaj o tym tutaj