Skocz do zawartości









Nieprzyjemny zapach z ust, co polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 burleska

burleska

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 marca 2014 - 06:11

Od jakiegoś czasu mam nieprzyjemny zapach z ust.. Codziennie szczotkuje zęby a jednak. możecie polecić jakąś pastę lub płyn do płukania ust? Coś sprawdzonego i niedrogiego?

#2 puzon

puzon

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 marca 2014 - 06:37

używałem płynu listerine, trochę za mocny jak dla mnie...ale chyba skuteczny

#3 buspiron

buspiron

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 16 marca 2014 - 09:07

Objawy jakie opisałaś mogą świadczyć również o niektórych chorobach rozwijających się w Twoim organizmie, dlatego może warto najpierw wybrać się do lekarza?
Doraźnie polecam 2 razy dziennie płukać usta odpowiednim płynem. Listerine faktycznie jest b.mocny co nie znaczy, że najlepiej działa. Na rynku dostępny jest również preparat pod nazwą Eludril, często polecany przez dentystów - 2 tygodniowa kuracja tym specyfikiem na pewno Ci nie zaszkodzi, koszt ok. 18 zł

#4 burleska

burleska

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 marca 2014 - 11:33

Dzięki buspiron, kupiłam i używam eludril, efekty zadowalające. Co jakiś w celu poprawienia higieny jamy ustnej można sobie ten specyfik zafundować mimo wysokiej ceny;)

#5 FENIX

FENIX

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 29 marca 2014 - 10:15

Ze swojej strony polecam płyn do płukania jamy ustnej firmy SENSODYNE. Kosztuje ok. 15 złotych w zależności od apteki.

#6 EwelinaP.

EwelinaP.

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 04:38

Eludril jest świetny, warto tylko pamiętać, aby nie używać go non stop, gdyż długotrwałe stosowanie roztworów na bazie chlorheksydyny może powodować przebarwienia zębów. Kuracja od czasu do czasu jest świetna, ale nie warto przesadzać.
Tak na co dzień można pokusić się o stosowanie płynów do płukania "standardowych" typu Listerine czy Sensodyne. Warto również zainteresować się tabletkami do ssania na bazie cynku organicznego czy wyciągu z pietruszki. Wiele osób sobie chwali:) Ale przede wszystkim diagnostyka - bo jeżeli problemem jest np. refluks to i płyny nie pomogą.

#7 siwielec23

siwielec23

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 14 kwietnia 2014 - 02:23

Ja używałem płynu z Listerine firmy i muszę przyznać, że dawał niezły efekt. Co prawda, jest bardzo mocny, ale skuteczny.

#8 andrzejow23

andrzejow23

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 02:20

Oprócz płynów do płukania jamy ustnej są również takie spray'e do ust, dostępne chyba w aptece, które mogą być pomocne w tych dolegliwościach.