Skocz do zawartości









Depresja poporodowa


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chorobliwa

Chorobliwa

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 października 2015 - 08:02

Witajcie, moja siostra niedawno została mamą. Przez kilkanaście pierwszych dni wszystko było w porządku. Wielka radość, wizyty z maleństwem u dziadków - ogólnie bajka. Ale po mniej więcej 2-3 tygodniach coś zaczęło się z Igą dziać. Przestała dbać o siebie, częściej śpi w dzień, już tak chętnie nie przyjmuje odwiedzin. Boję się, że to może być depresja poporodowa. Szwagier bagatelizuje tę sprawę i sądzi, że jest tylko zmęczona nocnym wstawaniem do dzieciaczka, ale ja znam moją siostrę i wiem że coś jest nie tak. Boję się, że w końcu Iga wyląduje w Prywatnym Ośrodku Leczenia - Agnus, a tego bym nie chciała. Jak mogę jej pomóc i czy depresja poporodowa może ujawnić się dopiero po 2-3 tygodniach?



#2 Gisel

Gisel

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 października 2015 - 10:48

Depresja poporodowa rozwija się w ciągu kilku do kilkunastu tygodni po porodzie. Przeczytaj ten artykuł, może Ci pomoże: XXX



#3 AgaagA

AgaagA

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 października 2015 - 05:00

Moja koleżanka ciężko przeżyła depresje poporodową. Też objawiła się dopiero jakiś czas po porodzie (co jest dziwne, bo bardzo chciała mieć dziecko, starała się o nie kilka lat). Mężczyźni niestety przeważnie bagatelizują objawy, bo myślą, że to przemęczenie albo wymysły (tak jak nasze humory w czasie okresu). Jak najszybciej pomóż jej znaleźć dobrego specjalistę. No i najważniejsze - wspieraj ją, pomagaj tyle, na ile to możliwe.





Dodaj odpowiedź