Skocz do zawartości









Boli mnie kręgosłup. Czy to może być osteoporoza?

osteoporoza ból kręgosłupa menopauza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

    Zaawansowany użytkownik

  • Administrators
  • 147 postów

Napisano 06 października 2013 - 10:43

Niestety tak. Ból kręgosłupa może być pierwszym i jedynym objawem tzw. „cichych” złamań kręgów kręgosłupa. Inne objawy to: zmniejszenie wysokości ciała, przygarbiona postawa albo wystający brzuch. Nagły silny ból i trudności w poruszaniu się (kojarzone zwykle ze złamaniami) mogą w ogóle się nie pojawić. Zatem, jeśli ma pani ponad 55 lat i przestała już miesiączkować, a dodatkowo:

  • prowadzi siedzący tryb życia:
  • nie stosuje hormonalnej terapii zastępczej;
  • zażywa pani pobudzające czynność tarczycy doustne sterydy, heparyny, antybiotyki z grupy tetracyklin, zawierające aluminium preparaty zobojętniające sok żołądkowy, leki przeciwpadaczkowe, sole litualbo diuretyki, powinna pani sprawdzić stan swoich kości.

Niemal połowa kobiet po menopauzie ma zbyt małą gęstość kości. Jeśli jednak nie jest ona niższa niż 648 mg na cm kw., to nie można jeszcze mówić o osteoporozie, a jedynie o osteopenii (niedoborze kości w kości). Jeśli badanie wykaże, że rzeczywiście ma pani zbyt mało kości w kości można próbować temu zaradzić odpowiednią dietą i lekami. Nie należy jednak polegać na białym serze, który akurat nie jest dobrym źródłem wapnia. O wiele lepszym są sery żółte, a jeśli białe, to podpuszczkowe (na przykład mozzarella). Nie należy też zapominać od dostarczeniu organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D. Bez niej organizm nie przyswoi wapnia, a kości pozostaną łamliwe, choć byśmy dziennie jej dli kilogram sera. Przy zaawansowanej osteoporozi albo jeśli doszło już do złamania, lekarz może zapisać leki z grupy bifosfonianów. Pomagają one odbudować kości, ale mają też wiele działań niepożądanych. Zdecydowanie lepiej zapobiegać osteoporozie, niż leczyć potem jej skutki.



#2 andzia

andzia

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 listopada 2015 - 06:55

:D Witam. Z powyższąm wypowiedziom się  nie zgadzam B) Rózne sa przyczyny bólu kręgosłupa :unsure: pewnie m,nie admin wywali :ph34r: Jestem studentką medycyny, ale cała rodzinka moja to lekarze. :) Przyczyn bólu kregosłu[pa jest ogromna ilość/ :blink: 



#3 andzia

andzia

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 07 listopada 2015 - 02:35

:( Dopowiem jeszcze, bo jeszcze jestem na forum. :ph34r: Nie lekceważcie bólu kręgosłupa. :)  ludzie myślą, kupią żel . maść lub tabletki przeciwbólowe i przeszło <_<  Tak na moment- a choroba może się rozwijać. :wacko:  Im szybciej zaczniecie ja leczyć- tym szybciej wyzdrowiecie :(

 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie i oby nigdy WAS nic nie bolało



#4 MariiKa

MariiKa

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 listopada 2015 - 08:09

Ja także się nie zgodzę, co nie znaczy, że można bagatelizować ten ból. Najlepiej regularnie badać swój kręgosłup, jak i ogólnie kości. Bo lepiej leczyć chorobę we wczesnym stadium.



#5 mille

mille

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 13 grudnia 2018 - 07:50

Jest bardzo wiele powodów bólu kręgosłupa.Jednak w wiekszości przypadków jest to wynik trybu zycia jaki prowadzimy.W Polsce coraz więcej osób pracuje przez komputerem i coraz mniej się ruszamy.  Siedzimy w kiepskich pozycjach i nie dbamy o masę ciała tak więc tyjemy.... Nie sprzyja to kręgosłupowi.

 

Jesli zaczynają się u Was takie problemy, polecam zapisać się do gabinetu rehabilitacji na rehabilitację kręgosłupa. Im wczesniej zostanie zaczęta tym lepsze będzie miała rezultaty.  

 

Polecam fizjoter w Krakowie https://fizjoter.pro...cja-kregoslupa/



#6 Banieczka

Banieczka

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 października 2022 - 11:52

Masz rację, po moich różnych badaniach diagnostycznych dowiedziałam się, że to tylko zwyrodnienia i w moim wieku tak już jest. Co mogę z tym zrobić? Ćwiczyć i korzystać z różnych zabiegów rehabilitacyjnych. Te na NFZ wymagają długiego czekania w kolejkach, więc szukam gdzie indziej. Znalazłam możliwość zapisania się na na 120 bezpłatnych 80 minutowych zabiegów w salonach Medical Moksa

To są zabiegi na specjalnych ceramicznych matach. Terapia potencjałem elektrostatycznym dostarcza ciepło, światło, elektryczność lub pole magnetyczne na obszarze ciała, aby stymulować przepływ krwi i zapewnić ulgę w bólu i inne korzystne działanie.

Początki wykorzystania energii elektrycznej do celów terapeutycznych powstają w Japonii. Maty można stosować maty w pozycji leżącej lub siedzącej.