Skocz do zawartości









Jakie witaminy stosować na codzienne wzmocnienie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 FENIX

FENIX

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 29 marca 2014 - 10:47

Witam,
Jaki zestaw witamin polecacie na codzienne wzmocnienie organizmu?
Proszę o gotowe propozycje oraz informacje w jakich dawkach zażywać witaminki, bo często można przesadzić ze wszystkim nawet ze zdrowymi rzeczami.

#2 buspiron

buspiron

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 29 marca 2014 - 12:24

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci preparat multiwitaminowy Bodymax Plus z wyciągiem z Żeń Szenia, koszt ok. 18 zł/30 dni kuracji/1 tabletka dziennie ( Panax ginsenc C.A. Meyer, jak podaje producent zbieranych ręcznie w górskich rejonach Chin). Żeń Szeń polecany jest w przypadku objawów braku energii, osłabienia, wyczerpania fizycznego i psychicznego, pomaga przezwyciężyć stres, zwiększa sprawność fizyczną i umysłową.
Jedna uwaga, ze względu na obecność żeń szenia preparatu nie należy stosować ciągle, po ok 2 miesiącach zażywania należy zrobić np. 1 miesięczną przerwę.

Alternatywą jest również sprawdzony preparat Centrum od A do Z, nie zawiera żeń szenia, zawiera natomiast luteinę wpływającą korzystnie na nasze oczy. Koszt również ok 18-22 zł/30 dni kuracji/1 tabletka dziennie.

#3 EwelinaP.

EwelinaP.

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 04:02

Faktycznie, żeń-szeń na co dzień jest naprawdę fajny -w szczególności dla osób, które dużo się uczą, pracują i dla których doba ma po prostu zbyt mało godzin. Najczęściej jednak polecam im Olimp Żeń-szeń Vita Complex - zawiera on zdecydowanie więcej żeń-szenia niż słynny Bodymax, który moim zdaniem jest po prostu przereklamowany.

Porównanie: w Bodymaxie producent deklaruje zawartość ginsenozydów na poziomie 8%, co w przeliczeniu na ilość wyciągu (100mg) daje nam 8mg ginsenozydów, czyli substancji, które są dla nas najważniejsze, gdyż to one dają nam tego energetycznego kopa. W Olimpowym żeń-szeniu mamy 200mg żeń-szenia koreańskiego + 250mg żeń-szenia amerykańskiego, co przekłada się na 26,5mg ginsenozydów. Plus oczywiście całkiem sporo witamin:) A warto pamiętać, że za efektywną dawkę ginsenozydów uważa się min. 20mg, więc wychodzi na to, że żeń-szeń olimpowski bierzemy jeden na dobę. Cena również jest fajna, bo u mnie w aptece jest to coś koło dyszki za opakowanie 30-tabletkowe.

W drugiej kolejności polecam właśnie Bodymax Plus lub jego tańszy odpowiednik - Maxivit (skład praktycznie podobny, a cena prawie dwa razy niższa).
A same witaminy? Tutaj już zaproponowany przez buspirona Centrum od A do Z:)

Inna kwestia to to, że niedobory witaminowe zdarzają się naprawdę rzadko, a jeżeli już to jest to zazwyczaj niedobór żelaza, wapnia, witaminy D3 czy magnezu i to właśnie na tych preparatach skupiłabym się najbardziej.

#4 FENIX

FENIX

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 08:02

Inna kwestia to to, że niedobory witaminowe zdarzają się naprawdę rzadko, a jeżeli już to jest to zazwyczaj niedobór żelaza, wapnia, witaminy D3 czy magnezu i to właśnie na tych preparatach skupiłabym się najbardziej.

Dużo pracuje, często jestem przemęczony i nie odżywiam się najlepiej. Najczęściej są to fast foody stąd też pomyślałem, że to kwestia witamin.

#5 EwelinaP.

EwelinaP.

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 03:58

Dużo pracuje, często jestem przemęczony i nie odżywiam się najlepiej. Najczęściej są to fast foody stąd też pomyślałem, że to kwestia witamin.


A robiłeś sobie ostatnio morfologię? Bo osoby odżywiające się fast-foodami cierpią niekiedy na niedobór żelaza - jednym z podstawowych i pierwszych jej objawów jest właśnie zmęczenie.
Trzeba jednak pamiętać, że przyczyn zmęczenia jest mnóstwo i jeżeli preparaty witaminowe nic nie dają to trzeba szukać głębiej, ale tutaj potrzebne są już dodatkowe badania

#6 carolline19

carolline19

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 kwietnia 2014 - 02:29

Od siebie również mogę polecić Bodymax Plus, ponieważ sama stosowałam, gdy nie miałam energii. Po tygodniu odczułam znaczną poprawę.

#7 Anna1469181632

Anna1469181632

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 lipca 2014 - 07:05

Ja biorę od kilku miesięcy Multicode i jak najbardziej na plus. Mam przede wszystkim więcej energii oraz moja cera się poprawiła. Może to też zasługa tego, że jest lato, ale mimo wszystko bardzo dobry produkt, szczególnie że jest wzbogacony o wyciąg z ziół.

#8 anastasja

anastasja

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 lutego 2015 - 02:35

Bardzo ważną witaminą jest witaminka C, witamina D3 i magnez jak i wiele innych składników i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wszystkie te witaminy, składniki razem w jednej sile dają moc organizmowi, brak równowagi, niedobór albo nawet nadmiar, może zachwiać zdrowiem i powodować osłabienie organizmu. Istotna jest równowaga, nie za dużo ani nie za mało, wszystkiego po trochu, a będzie dobrze. Ważny jest jeszcze również sen jak i picie mineralnej wody, te informacje bardziej rozwinięte można łatwo znaleźć, osobiście polecam dobry tekst, a teraz, na początku wiosny, która zbliża się wilkimi krokami jest to wskazane, tak samo jak w okresie jesienny, to właśnie w tych 2 okresach najłatwiej jest złapać jakieś choróbsko. Trzeba uważać.



#9 Pauluse

Pauluse

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 27 kwietnia 2015 - 01:58

Nie zapominajcie o magnezie, on jest bardzo ważny jeśli chodzi o wzmocnienie.

#10 _Limonka_*

_Limonka_*
  • Goście

Napisano 11 lipca 2015 - 11:37

ja stosuję vitaexpert od dwóch miesięcy, zainteresowała mnie tym produktem pani w aptece ponieważ uzupełnia dietę a nie dostarcza dziesięć tysięcy niepotrzebnych witamin, w składzie ma te witaminy które trudno dostarcvzyc a których nam brakuje np., wita E, D, K, kwas foliowy, magnez, jod, jedna tabletka dziennie do śniadanka i nie przejmuje się, ze czegos nie dostarczyłam organizmowi;)