Skocz do zawartości









Czym różni sie karta debetowa od kredytowej


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kak

kak

    konto zawieszone

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 17 maja 2015 - 05:22

Może to i trochę głupie pytanie ale czy ktoś tutaj orientuje się w temacie ? Pytam się ponieważ ostatnio dzwonili do mnie z banku i namawiali mnie na wyrobienie sobie karty kredytowej. Oczywiście same ochy i achy jakie jest to dobre rozwiązanie.Myślicie,że warto ?

#2 piobs

piobs

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 maja 2015 - 04:37

Sam mam kartę kredytową ponieważ traktuję ją jako darmowy kredyt na 50 dni. Jeśli umie się z niej korzystać to jest to naprawdę fajne rozwiązanie bo jak są Ci potrzebne pieniądze to bierzesz, nie musisz sie bujać z kredytem .A po niecałych 2 miesiacach spłacasz za free. Potem jest jakieś 10% oprocentowania. Sprawdź sobie jeszcze na Comperia.



#3 kak

kak

    konto zawieszone

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 18 maja 2015 - 06:54

Ok , dzięki za informacje.Teraz już widzę :P

Aha. Czyli rozumiem,że dostaje się taki darmowy kredyt ? W jakim banku obecnie masz kartę kredytową ? Pytam się bo proponowali mi z mbanku i zastanawiam się czy jest jakaś lepsza opcja w innym banku.

#4 piobs

piobs

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 maja 2015 - 05:11

Mniej więcej coś w tym stylu ale warto jest na pewno spłacać i się pilnować aby spłacić. Sam mam obecnie kartę kredytową w T mobile. Obecnie mają bardzo korzystną ofertę. Polecam się zorientować.

Mbank z tego co pamiętam to nie mial takiej dobrej opcji jak właśnie T mobile

#5 kak

kak

    konto zawieszone

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 maja 2015 - 06:17

T-mobile? To mnie zaskoczyłeś. Jak do tej pory myślałem,że zajmują się jedynie telefonami. To teraz wkraczają również na rynek kart kredytowych? :P
No w sumie nie powinno mnie to dziwić bo swego czasu jak pamiętam to mbank miał sieć telefonii komórkowej. Jaka jest miesięczna opłata za Twoją kartę?

#6 piobs

piobs

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 maja 2015 - 08:16

Tak ;) OBecnie ze wszystkich kart jest to chyba najkorzystniejsza opcja. W razie czego możesz dopytać się doradcy. Na stronie jaką tutaj dałem jest opcja aby zostawić swój numer telefonu to możesz zadzwonić i ktoś powinien Ci wytłumaczyć co i jak.

T mobile ma obecnie umowę z Alior bankiem ale po prostu reklamują się pod własną marką. Mbank już nie ma za to tej sieci ;) Zrezygnowali.

#7 agata25

agata25

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 25 maja 2015 - 03:36

Nie polecam kart kredytowych, chyba, że ktoś faktycznie potrafi się bardzo pilnować. Przede wszystkim nie należy tego traktować jako dodatkowe, darmowe pieniądze, jak to robi dużo osób, bo potem wpada się w pętlę spłaty. Inną oczywiście kwestią jest używanie jej tylko w szczególnych przypadkach lub trzymanie jej "na czarną godzinę" - wtedy jest jak najbardziej przydatna.

#8 _sisa_*

_sisa_*
  • Goście

Napisano 24 października 2016 - 01:26

Debetowa- to co na koncie - wydajesz. Kredytowa - można się zapożyczyć bodajże, ale tutaj jak wyżej, lepiej uważać



#9 _rozzy_*

_rozzy_*
  • Goście

Napisano 21 marca 2018 - 08:17

kiedyś też miała z tym problem, ale to wygląda właśnie jak sisa napisała



#10 juliam

juliam

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 20 kwietnia 2018 - 05:52

Wieloma różnymi rzeczami:

 

karta debetowa jest przypisana do konta. Jest to normalna karta, która płacimy pieniadze ( na przykłąd w sklepie....)

 

karta kredytowa natomiast nie jest wydawana każdemu. Trzeba o wydanie tej karty złożyć odpowiedni wniosek. I bank może ten wniosek zaakceptować albo też i nie. 





Dodaj odpowiedź