Skocz do zawartości









Preparaty na rzucenie palenia - prawda czy mit?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 FENIX

FENIX

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 29 marca 2014 - 10:35

Witajcie,
Obecnie próbuje uporać się z nałogiem jakim jest palenie papierosów.
Próbowałem rzucić samą siłą woli, ale niestety bez rezultatów mimo tego, że miałem dużą motywację. Zastanawiam się nad kupnem preparatów: Niquitin lub Desmoxan. Jednak mam poważne wątpliwości co do ich skuteczności, znalazłem wiele informacji w internecie, że są to leki nieskuteczne i jest to jawne wyciąganie pieniędzy z naszego portfela. Co o tym myślicie?
Będę wdzięczny za wszelkie rady.

#2 keisha

keisha

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 marca 2014 - 02:52

Mój tata również boryka się z tym problemem. Rzucenie palenia jest bardzo trudne, widzę to po nim. Nie istnieje żaden cudowny środek (chyba;) On stosuje Niquitin, z tego co słyszałam/czytałam preparat zawiera nikotynę i pozwala zwalczyć głód nikotynowy. Odruch natomiast zostaje, więc to w 100 % nie zastąpi papierosa...
Według mnie stosowanie preparatu z nikotyną jeśli tylko ograniczy palenie jest ok ( to i tak niedrogo w porównaniu do ceny wypalonej ilości papierosów), na temat Desmoxanu się nie wypowiadam bo nie znam nikogo kto by go stosował.

#3 EwelinaP.

EwelinaP.

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 07:15

Powiem brutalnie: Niquitiny, Nicorette czy jakiekolwiek tam jeszcze gumy nikotynowe wyjdą na rynek to tylko zamiana jednego nałogu na drugi. W mojej aptece pojawia się mnóstwo osób, otwarcie przyznających, że papierosy wymienili na gumę i nie są w stanie z nich zrezygnować. Zawsze to zdrowiej niż palenie papierosa, w którym jest tysiąc innych, rakotwórczych substancji, ale jednak... Spójrzmy prawdzie w oczy: ciężko jest zrezygnować z palenia, kiedy non stop dostarcza się do organizmu nikotynę.

Osom, które chcą rzucić palenie i wiedzą, że silna wola nie wystarczy zawsze polecam Desmoxan lub jego oryginał, czyli Tabex. Akurat do dwóch preparatów jestem całkowicie przekonana, bo nie dość, że mechanizm działania jest w stanie przekonać moją farmaceutyczną duszyczkę (cytyzyna występująca w tych preparatach "wypycha" nikotynę z naszego organizmu) to jeszcze mam kilka dowodów w mojej najbliższej rodzinie - na Tabexie rzucił palenie mój tata, mąż i cioteczna siostra ze swoją połówką. O samym Desmoxanie napisałam całkiem długi artykuł, zainteresowanym zapraszam więc do lektury. Nie ma jednak co słodzić - silna wola to podstawa i nawet ciężarówka Desmoxanu nie pomoże, jeżeli ktoś nadal będzie chciał palić. Z pewnością jednak jest większa szansa przy nim niż przy kolejnej pastylce miętowego Niquitinu, który jest po prostu smaczniejszą i odrobinę zdrowszą alternatywą papierosa.



#4 siwielec23

siwielec23

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 14 kwietnia 2014 - 02:31

Nie wiem, czy opłaca się inwestować w te wszystkie specyfiki. Jeżeli masz silną wolę to świetnie poradzisz sobie bez wydawania pieniędzy, na rzeczy, które w gruncie rzeczy i tak nie działają.