Skocz do zawartości

pasty wybielające

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 _ola_*

_ola_*
  • Goście

Napisano 21 luty 2015 - 04:25

Czy pasty wybielające są bezpieczne? Czym kierować się przy wyborze?

#2 iga

iga

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 luty 2015 - 04:50

Witaj,
Do wybielania zębów można stosować pasty o silnych właściwościach ścierających,usuwają one przebarwienia zębów, nie mogą jednak zmienić ich własnego koloru. RDA czyli współczynnik ścieralności wynosi od 100-150. Pasty tego typu należy stosować tylko w ograniczonym zakresie(1-2 razy/tydzień) ,ponieważ uszkadzają one powierzchnię zębów. Poleca się je osobą ,które mają tendencję do szybkiego osadzania się osadu na zębach.
Istnieją również pasty wybielające chemicznie poprzez środki aktywne( nadtlenek wodoru,karbamidu ; podchloryn sodowy,tlenek tytanu).Środki tego typu działają wolniej -rozjaśnienie zębów obserwuje się po 2 tygodniach stosowania ale są bezpieczniejsze dla szkliwa. Mam nadzieje że pomogłam:)

#3 Waldi

Waldi

Zaawansowany użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:03

Palę papierosy, więc przebarwienia powstają dość łatwo. Staram się bardo dbać o zęby. raz miałem wybielane w gabinecie, a teraz signal whitening.

#4 m_michalsky

m_michalsky

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 04:28

Najlepsze efekty przynosi wybielanie u dentysty. Próbowałem różnych środków "wybielających zęby", ale efekt był słabiutki... 

#5 Dawid Opolski

Dawid Opolski

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:59

U mnie doskonałe efekty przyniosło mycie zębów z pastą zawierającą kredę. Też wcześniej myślałem, że skuteczne wybielanie jest możliwe jedynie u stomatologa. Jak się jednak okazało, wcale tak nie jest. I co najważniejsze myję już w ten sposób zęby przez kilka lat i zębom nic się nie dzieje. Polecam! 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych