Skocz do zawartości









Magnez w ciąży ? Jaki najlepszy? opinie


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 _fafitka_*

_fafitka_*
  • Goście

Napisano 06 kwietnia 2015 - 07:02

Czy suplementacja magnezem podczas ciąży jest wskazana ? W jakiej dawce? Które preparaty magnezowe polecacie w ciąży?

#2 buspiron

buspiron

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 06 kwietnia 2015 - 09:59

Asmag forte wciąży?


W czasie ciąży Magnez jest potrzebny. Najlepiej kiedy dostarczymy go w diecie poprzez wartościowe produkty takie jak prawdziwa czekolada, kakao, otręby, orzechy, szpinak i inne. Jeśli nasza dieta jest uboższa o tego typu produkty suplementacja magnezem jest jak najbardziej wskazana. 

Po jaki preparat magnezowy sięgnąć?
W aptece w takim przypadku polecam tylko i wyłącznie preparaty magnezowe o statusie leku.
Mamy wtedy pewność, że produkt a właściwie lek został przebadany na wszelkie sposoby i jest jednym słowem pewnym środkiem. ( dla przypomnienia preparaty magnezowe o statusie suplementu diety kontrolowane są tylko przez sanepid i nikt tak naprawdę nie wie co tam jest w środku i czy to w ogóle działa)


Najczęściej polecanym przez lekarzy dla kobiet ciężarnych jest Asmag forte.
Znany popularny i sprawdzony lek. Stosujemy 1-2 tabletki 3 razy na dobę po konsultacji lekarskiej (i wcale nie jest to mega dawka, gdyż jedna tabletka zawiera tylko 34 mg jonów magnezu a standardowe zapotrzebowanie to 375 mg ).
Lek kosztuje ok 7 zł za 50 tabletek

Ja również polecam pacjentkom ciężarnym w aptece Asmag forte bo jakoś nie wierzę tym reklamowanym magnezom. 

#3 majjka

majjka

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 grudnia 2017 - 07:48

Hej, ja w prawdzie nie brałam samego magnezu, za to brałam mama dha premium plus, jest to kompleks witamin dla kobiet w ciąży i jest też w nich magnez. Może zapytaj swojego lekarza o takie witaminy? Pamiętaj, by nie brać nic na własną rękę :)
 




Dodaj odpowiedź