Skocz do zawartości









Magnez DayMag B6 opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 _keli_*

_keli_*
  • Goście

Napisano 02 kwietnia 2015 - 11:57

Czy sadzicie o nowym preparacie Magnez DayMag B6 rozpuszczalnym w saszetkach zawierającym sól - cytrynian magnezu? Czy naprawdę ta forma jest najlepiej przyswajalna?

#2 buspiron

buspiron

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 02 kwietnia 2015 - 06:54

Powiem szczerze, że zauważyłem Daymag b6 zanim zaczęto go reklamować w mediach. Znalazł sie w naszej aptece jako nowość i od razu zwrócił moją uwagę. Skład wręcz idealny bo to według mnie najlepiej przyswajalny związek magnezu (cytrynian) w całkowicie wystarczającej dawce (375 mg jonów magnezu) odpowiadającej dziennemu zapotrzebowaniu na magnez.

Jedyny minus jak na razie to fakt, ze jest to suplement diety a nie lek.

#3 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 06 kwietnia 2015 - 03:45

Mi również podoba się ten nowy Daymag b6. Sporo czytałam o wchłanialności magnezu i wszystko wskazuje, że właśnie sole magnezu (jak np. cytrynian magnezu) są najlepiej przyswajalne. Dotychczas stosowałam Magne b6 max , świetny suplement również zawierający cutrynian magnezu ale w mniejszej dawce - 100mg jonów. Daymag b6 wydaje się być dobrą alternatywa.
Jak smak tego preparatu, może się ktoś podzielić wrażeniami smakowymi?

#4 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 08 kwietnia 2015 - 12:37

Mi również podoba się ten nowy Daymag b6. Sporo czytałam o wchłanialności magnezu i wszystko wskazuje, że właśnie sole magnezu (jak np.  cytrynian magnezu) są najlepiej przyswajalne. Dotychczas stosowałam Magne b6 max , świetny suplement również zawierający cutrynian magnezu ale w mniejszej dawce - 100mg jonów.  Daymag b6 wydaje się być dobrą alternatywa.
Jak smak tego preparatu, może się ktoś podzielić wrażeniami smakowymi?


Powyżej 200mg jednorazowo zmniejsza sie wchłanialność magnezu. Prosze poczytać!

#5 _koreldraxd3_*

_koreldraxd3_*
  • Goście

Napisano 15 kwietnia 2015 - 11:33

Poza dziwnym smakiem to wydaje się działać ten magnez. Porównywałem swoje wyniki przed i po stosowaniu, wypadły bardzo dobrze, sam się zdziwiłem.
Pzdr.