Skocz do zawartości









Jak poradzić sobie z katarem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariola

mariola

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 kwietnia 2014 - 11:37

Witam,chciałam jeszcze zapytać które leki są najlepsze na katar?Te w tabletkach czy do psikania?Mam przy tym zapaleniu migdałów okropny katar z którym nie mogę sobie poradzić.Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

#2 Waldi

Waldi

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 26 sierpnia 2016 - 10:18

Powiem Ci, że inhalacje są dobre, nawilżacz powietrza też warto mieć w domu. Jednak wiele zależy też od przyczyny kataru, bo zatkany nos może mieć np. podłoże alergiczne, nie będąc oznaką przeziębienia. Wtedy trzeba unikać czynnika wywołującego alergię lub/i brać przeciwhistaminy.



#3 Dawid Opolski

Dawid Opolski

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 26 czerwca 2017 - 10:24

Ja proponowałbym przeprowadzić najpierw test w kierunku wykrycia nietolerancji pokarmowych. Często to właśnie uczulenie na któryś ze składników pożywienia przyczynia się do rozwoju kataru. Poza tym można spróbować wody morskiej w sprayu. 



#4 mille

mille

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 23 marca 2018 - 12:33

Katar to chyba jedna z najbardziej denerwujących i uperdliwych chorób. Nie jest groźna. Można chodzić do pracy. Ale przy tym człowkek czuje się bardzo źle. Szczególnie jak ma zapchany nos Wiele osób mówi,że nie powinno się stosować kropli,że krople są be. Jednak sama nie wyobrażam sobie chodzić cały tydzień z wiecznie zatkanym nosem.Wszystko jest dla ludzi. Ważne jest jedynie aby stosować krople zgodnie z tym co jest podane na ulotce. I nie nadużywać ich. 



#5 xfortuna321

xfortuna321

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 lutego 2023 - 11:49

U mnie babcia zawsze robiła syrop z bzu, zawsze myślałem że to bujda i placebo, ale chyba rzeczywiście może działać (https://portalzdrowi...eki/czarny-bez/)

Witam,chciałam jeszcze zapytać które leki są najlepsze na katar?Te w tabletkach czy do psikania?Mam przy tym zapaleniu migdałów okropny katar z którym nie mogę sobie poradzić.Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)