Skocz do zawartości









Trądzik pospolity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 fermina

fermina

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 grudnia 2014 - 03:33

Co Wam pomogło na tę przypadłość? Stosowałam już kilku preparatów, w tej chwili zaczęłam kurację maścią. Chciałabym poznać wasze sposoby na walkę z trądzikiem.



#2 MałaMi

MałaMi

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 grudnia 2014 - 07:17

A cóż to za maść?

Od wielu lat zmagam się z trądzikiem. Stosowałam mnóstwo rzeczy, począwszy od zwykłych kosmetyków, a skończywszy na lekach bez recepty. Zastanawiałam się nawet nad tym, czy nie spróbować któregoś z preparatów typu Izotek, ale, gdy poczytałam o skutkach od razu zrezygnowałam. Opinie znajomych jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziły. Jakiś czas temu do zakupu jakiegoś szamponu w aptece dostałam próbkę BIODERMA SEBIUM PORE REFINER. Posmarowałam się tym kremem bez nakładania podkładu. Przez cały dzień moja skóra się nie świeciła. Próbka starczyła mi na kilka dni, ale w ciągu tego czasu nie pojawił mi się żaden pryszcz. Postanowiłam, że zainwestuję w ten krem. Kupiłam go w internetowej Melisie, bo w porównaniu do reszty jest o kilkanaście złotych tańszy i rewelacyjnie działa. Teraz używam go codziennie pod podkład i przez cały dzień matowi mi skórę. Często mają tam zniżki na Biodermę, więc zakupiłam do kompletu żel do mycia twarzy. 35 zł za 500 ml to niewielki wydatek, a jest tak samo skuteczny jak krem. Od czasu, kiedy spróbowałam Biodermy trądzik zmniejszył mi się o co najmniej 70%. Spróbuj, myślę, że się nie rozczarujesz.



#3 Pauluse

Pauluse

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 maja 2015 - 10:13

Kiedyś był w sprzedaży bardzo dobry too jest, ale jest bardzo tonik ziołowy Afrodyta/Adonis. Nie wiem czy jeszcze to jest, ale za moich czasów było bardzo skuteczne (2002/2005)



#4 Gisel

Gisel

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 maja 2015 - 11:55

Leczenie trądziku u kazdej osoby może przebiegać inaczej. Są oczywiście odpowiednie wytyczne, którymi kierują się lekarze. Czyli np. rozpoczynanie leczenia lekami stosowanymi na skórę, a gdy to nie jest wystarczające - stosowanie leków doustnych (antybiotyki, retinoidy). Niekiedy stosuje się leczenie hormonalne. Wszystko zależy od nasilenia trądziku, jego rodzaju, wieku etc.

 

Ja stosowałam wiele różnych preparatów, ale ostatecznie najskuteczniejsza okazała się terapia antybiotykiem - limecykliną (2 x po pół roku leczenia).

 

 

 

MałaMi - Izotek (izotretynoina) - to lek stosowany w szczególnie ciężkich postaciach trądziku; początki leczenia mogą przynosić pogorszenie, co często zniechęca do kontynuacji leczenia. U kobiet jest jedno wielkie ale: lek ten uszkadza płód, gdy kobieta podczas leczenia zajdzie w ciąże. Lek ten jednak u wielu osób okazał się bardzo skuteczny.
 

 

Kiedyś był w sprzedaży bardzo dobry too jest, ale jest bardzo tonik ziołowy Afrodyta/Adonis. Nie wiem czy jeszcze to jest, ale za moich czasów było bardzo skuteczne (2002/2005)

tonik ten zmienił nazwę na Afronis i ja bym go ziołowym nie nazwała - zapewne składniki takie jak mentol i tymol są syntetyczne a nie pozyskiwane z roślin. Do miejscowego stosowania fajny.

 



#5 finnis1980

finnis1980

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 09:59

Ja walczyłam z trądzikiem przez kilka lat, w końcu pomógł mi pewien świetny lekarz, ale i tak trwało to dość długo.

Dlatego wszystkim polecam szukanie dobrego lekarza zamiast ciągłych zmian leków :)

 

 

_________________________________

https://medevac.com....dyczne/onkolog/

#6 fiolek

fiolek

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 czerwca 2016 - 07:29

Mnie osobiście na trądzik pomogły tabletki 4akne też przechodziłam męki z tymi wszystkimi nieciachanymi wypryskami. Nakładałam maseczki, kremy i efekt był mizerny. Teraz moja skóra jest nawilżona i coraz mniej na niej niedoskonałości. 



#7 ONA

ONA

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 08:05

Z pewnością należy skonsultować się z lekarzem w takich przypadkach. On już pomoże dobrać skuteczną metodę. Samemu dosyć ciężko z trądzikiem się walczy :)



#8 Waldi

Waldi

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 27 sierpnia 2016 - 12:14

U nas w domu staramy się unikać lekarstw branych doustnie, chociaż wiem, że niektórzy stosują je na problemy z cerą. Jako  skuteczny lek na trądzik Iwostin mogę polecić. Dermokosmetyki nie powodują skutków ubocznych i nawet alergicy mogą swobodnie używać. Poprawę stanu cery można zauważyć już po 2-3 tygodniach stosowania. Tonik jest rewelacyjny.



#9 Dawid Opolski

Dawid Opolski

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 20 kwietnia 2017 - 10:55

U nas w domu staramy się unikać lekarstw branych doustnie, chociaż wiem, że niektórzy stosują je na problemy z cerą. Jako  skuteczny lek na trądzik Iwostin mogę polecić. Dermokosmetyki nie powodują skutków ubocznych i nawet alergicy mogą swobodnie używać. Poprawę stanu cery można zauważyć już po 2-3 tygodniach stosowania. Tonik jest rewelacyjny.

 

Badania kliniczne pokazują jednoznacznie, że w celu pozbycia się trądziku pomocna jest zmiana nawyków żywieniowych (zwłaszcza wyeliminowanie produktów wysoko przetworzonych oraz cukru), a także stosowanie suplementów zawierających witaminę C. 



#10 peterkosta

peterkosta

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 października 2017 - 04:12

Należy skonsultować się z lekarzem w takich przypadkach. Ale przeczytaj też ten artykuł - trądzik w ciąży