Skocz do zawartości









Dermokosmetyki - z apteki czy drogerii?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasiaczek

kasiaczek

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 08:26

Gdzie lepiej kupować dermokosmetyki w aptece czy drogerii?
Z jednej strony w drogeriach są one dużo tańsze i możemy zapoznać się z informacjami o kosmetyku. Z drugiej strony w aptece otrzymamy fachowe porady, ale za wyższą cenę. Jakie są wasze opinie?

#2 EwelinaP.

EwelinaP.

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 03:36

Z kosmetykami/dermokosmetykami jest akurat tak, że niektóre marki dostępne są tylko w aptece - wówczas wyboru nie ma:) W przypadku jednak kosmetyków, które można dostać zarówno w aptece, jak i drogerii wówczas zawsze kieruję swoje kroki tam, gdzie znajdę dermokonsultantkę, bo sama ekspertką nie jestem :) U mnie a ptece jest kilka dermokonsultantek i kurde, ale zabiłabym za wiedzę, którą one posiadają o tych wszystkich kremach, wodach micelarnych, cerach suchych i wrażliwych:)

#3 siwielec23

siwielec23

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 14 kwietnia 2014 - 02:29

Moja dziewczyna z tego co wiem kupuje czasami w drogerii, a czasami w aptece. Tak jak wspomniałyście, to zależy od dostępności danego produktu.

#4 Lidwina

Lidwina

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 kwietnia 2014 - 06:21

No, bo tak wg przepisów, to i te i te mają takie same dopuszczenia. Wszystko jest w aktualnie obowiązującej Dyrektywie Kosmetycznej UE. Można sprawdzić na stronach organizacji Colipa.

#5 Baszka

Baszka

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 lutego 2015 - 07:13

lepiej kupować w aptece - masz gwarancję, że produkt nie był używany i że był przechowywany w odpowiednich warunkach :)



#6 farmen

farmen

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 marca 2015 - 08:44

Moim zdaniem lepiej jest kupić w aptece :) Zawsze jest tam jednak farmaceutka, która jakąś wiedzę posiada, a w drogerii? Każdy może sprzedawać ;) Oczywiście bez urazy...

#7 agata25

agata25

    Użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 04 maja 2015 - 10:26

Zależy od produktu, natomiast te z apteki, niedostępne w drogerii, są zazwyczaj skuteczniejsze

#8 juliam

juliam

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 18 stycznia 2018 - 12:38

Jeśli chcecie kupić sobie dermokosmetyki to jasne,że powinnyście wybrac się do apteki. Nie wiem nawet czy w popularnych drogeriach są sprzedawane kosmetyki, które dermokosmetykami nie są. Wśród marek dermokosmetyków polecam głównie firmę Emolium. Kosmetyki:

mają bardzo dobre działanie nawilżające

chronia skórę

są bezzapachowe

oraz nie uczulają. 

 

Mają wiele zastosowań. Na przykład w leczeniu suchej skóry czy w leczeniu atopowego zapalenia skóry

http://slowoseniora....ow-w-kosmetyce/



#9 Buatic

Buatic

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 12:47

Tak naprawdę miejsce zakupu nie ma większego znaczenia choć nie da się ukryć, że kosmetyki drogeryjne pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o skład produktu i jego faktyczne działanie. Oczywiście zarówno w drogerii jak i w aptece można znaleźć perełki. Przy okazji wizyty w aptece możemy zasięgnąć opinii eksperta - w przypadku poszukiwania produktu skierowanego na konkretne problemy skórne. Minusy? Asortyment okrojony do podstawowych produktów, niektóre z nich można też bez problemu dostać w większych drogeriach.

 

Jeśli chcemy uzupełnić pielęgnacje o bezpieczne produkty ze sporym stężeniem substancji aktywnych to największe możliwości daje internet, szczególnie jeśli chodzi o wyspecjalizowane produkty przeciwzmarszczkowe.



#10 mille

mille

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 14 marca 2019 - 08:03

Najważniejszy jest dla mnie skład kosmetyków.A nie to czy kosmetyki są z drogerii czy może z apteki.... O wiele lepszy skład często jednak mają kosmetyki z aptek, trzeba to przyznać.

 

W przypadku kosmetyków do makijażu warto jest jednak przejrzeć sobie jakie promocje mają drogerie online bo bywają o wiele lepsze ceny....

Polecam przekonac się do robienia kosmetyków samodzielnie. Potrzebne tutaj jest jedynie skompletowanie sobie swojego domowego laboratorium. https://danlab.pl/na...etry-przenosne/

 

Kosmetyki takie

o wiele lepiej nawilżają

wiecie jaki jest ich skład

jak również nie uczulaja bo mozecie wyeliminować skladniki, które mogą Was uczulać. 





Dodaj odpowiedź