Skocz do zawartości









Calominal na nadwagę opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#11 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 10 kwietnia 2015 - 08:51

ja zawsze stosowałem dietę B M RZ-et ale z roku na rok z silną wolą coraz gorzej mój rekord to 15 kg w 1,5 miesiąca bez szkody dla mnie ale zanim zmniejszyłem żołądek to przez dwa tygodnie nie umiałem myśleć o niczym innym jak jedzenie .taki horrorek na własne życzenie. przerombane teraz mam 58 lat 101 kilo wagi obolały kręgosłup stawy biodrowe i kolona czas zacząc odchudzanie ,20 kilometrów rowerem i dieta surówkowa , owocowo warzywna stawy tak paskudnie bolą że nie mam wyjścia

#12 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 12 kwietnia 2015 - 05:48

Cześć, ja stosowałam calominal i ogólnie jestem zadowolona. Najlepsze efekty osiągnęłam dzięki przestawieniu swojego myślenia. Byłam na hipnozie i nastawiłam się na odchudzanie tak od podświadomości. Później po hipnozie na odchudzanie stosowałam nagrania hipnotyczne Hipnosencja i po tym utrzymuję się już rok.

#13 MgrAlice

MgrAlice

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 kwietnia 2015 - 08:16

Drodzy użytkownicy,
Nie rozumiem w ogóle tego całego "boom" związanego z Calominal. Reklama w tv i radio, teraz każdego dnia w aptece słyszę pytanie: "Po ile macie Calominal i czy to rzeczywiście takie dobre jak mówią, Pani magister? "
W aptece nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio że jest beznadziejny i nie warto wydawać na to pieniędzy (w końcu muszę coś sprzedać;p), więc robię to tutaj.
Zdecydowanie odradzam stosowanie tego produktu. To kolejny wytwór popularnego koncernu farmaceutycznego, który robi siano z mózgu ludziom durnymi reklamami. W większości nie są to nawet leki a pseudoleki czyli suplementy i wyroby medyczne- nieprzebadane o wątpliwym składzie, czystości i pochodzeniu.

Wróćmy do Calominal. Nie jest to lek. Nie jest to suplement diety. A co? -wyrób medyczny. Nie będę tłumaczyła teraz różnic między suplementem a wyrobem medycznym ale jedno i drugie nie ma żadnych właściwości leczniczych . Jedno ani drugie nie jest też ani trochę zbliżone do leku. Wyrób medyczny bardziej kojarzy mi się z rękawiczką lateksową i pojemnikiem na mocz ...i właśnie w taj grupie znajduje się nasz Calominal.

Czy ktoś zna skład tabletki Calominal? Ja przeszukałam cały internet, przejrzałam całe opakowanie i kartkę dołączoną to tego wyrobu medycznego i nic nie znalazłam poza wymienieniem kilku co najmniej dziwnie brzmiących składników: Celuloza, chitoza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, poliwinylopirolidon, dwutlenek krzemu. Na pierwszym miejscu celuloza. Czyżby cała tabletka wypełniona była celulozą i po ziarenku chitozy,dwutlenku krzemu i reszty? A może cała tabletka Calominal to poliwinylopirolidon z dodatkami? Co mam myśleć o składzie jeśli producent nie raczył go podać?

Co to jest poliwinylopirolidon?
Cytując wikipedię "Polimer liniowy (powidon) jest rozpuszczalny w wodzie, natomiast w wersji usieciowanej (krospowidon) jest nierozpuszczalny. Wytwarzany jest także jako kopolimer z octanem winylu (kopowidon).Należy do syntetycznych polimerów nietoksycznych, ale może zawierać nieprzereagowane resztkowe ilości monomeru użytego do polimeryzacji, który uważa się za substancję rakotwórczą.."

Mam nadzieję, że teraz dwa razy się zastanowicie przed wyłożeniem 50 złotych na super magiczny środek na odchudzanie.

To moja subiektywna opinia, jako farmaceutka musiałam Wam o tym napisać. Pozdrawiam

#14 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 29 kwietnia 2015 - 11:34

Podzielam opinię. Substancja aktywna, czyli chitozan wydaje się być bardzo ciekawa ale co z tego skoro nie ma udowodnionego działania?!  Ale w Polsce każdy powód jest dobry, żeby zarobić na ludzkiej nieświadomości, dlatego potencjalne właściwości chotozanu przedstawiane są jako cudowne właściwości odchudzające.
Poza tym ten nowy preparat wcale nie jest nowością w sektorze preparatów wspomagających odchudzanie zawierających chitozan. (Olimp Chitosan + chrom oraz Chitobon)


Chitosan i chrom to nienajlepsze połączenie. Zawarty w preparacie chrom, który ma ograniczać apetyt na słodycze, zwyczajnie nie jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego w obecności chitosanu. Dużo lepszym pomysłem, jeśli chcemy odczuć działanie chromu, jest rozdzielenie tych dwóch składników! Czyli można łykać ale o innych porach dnia.

#15 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 03 maja 2015 - 07:52

A ja polecam jeść ostatni posiłek o max 17 dodać do tego siłownię 3 razy w tyg (ja latam 4 razy) i o ok. 19 max20:00 zjeść jogurt 0 tłuszczu z otrebami owsianymi w marcu ważyłem 124.5 na dzień dzisiejszy 111kg wzrost 184 silnej woli ludziska a nie ładować kasę w pseudo leki pozdrawiam

#16 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 06 maja 2015 - 07:47

Kupilam,jem 2 opak cwicze, jezdze rowerem i nic!!!!!! Nie kupujcie,ja zaluje

#17 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 13 maja 2015 - 07:44

Moje drogie panie ja używam calominal już od tygodnia czuje się dobrze i bardzo dużo pije wody pieszy raz stosuje te tabletki ale po ubraniach widzę ze działają . Oraz zważyłam się i straciłam 1 kg kochane może to niedużo ale zawsze coś wejść to pod uwagę ze każda z nas jest inna i na każda z nas leki działają inaczej u jednych efekty są szybciej u drugich później ale byłam u lekarza i on powiedział ze mogę stosować ten lek bo jest bezpieczny dla mnie wiec jak chcecie wypracować ten Calominal to skonsultujcie to z lekarzem 1 pomocy . a jeżeli chodzi o dietetyków są dobrzy nie mówcie ze nie ale ceny są spore mi dietę wyliczył na miesiąc włącznie z ćwiczeniami na siłowni na 3000 zł miesięcznie a ja zarabiam 1500 zł . wiec wole calominal brać pic 3 l wody dziennie i dużo się ruszać . spacery zabawa z dziećmi jazda na rowerze itp. a jeżeli chodzi o cenę płace w AVENIE 30 zł to nie jest tak dużo. wiec przemycie za i przeciw i same zdecydujcie i pamiętajcie nikt was do niczego nie zmusza i kochanego ciała nigdy nie za wiele nie rupie z siebie wieszaków na ubrania ;) . ja biorę tylko po to aby zawalić parę kilo i czuć się troszkę lepiej a nie po to aby podobać się innym mam się podobać samej sobie .bo liczy się to co masz w środku i w głowie a nie na zewnątrz .

#18 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 18 maja 2015 - 08:47

Popieram w pełni ostatnią wypowiedź. :)

#19 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 20 maja 2015 - 02:07

Sorry a kilogram różnicy to nic! Tyle to ja potrafię stracić w jeden dzień bez specjalnej diety :P Calominal to dla mnie kolejny produkt marketingowy, który chce wykorzystać nieświadomość ludzi, ludzi, którzy zmagają się z nadwagą i chwytają się każdego sposobu, który daje im nadzieję na schudnięcie. Ten wyrób medyczny takiej nadziei nie daje, łykanie tych tabletek nie wyleczy nadwagi, to mit! Poza tym to żadna nowość, są już inne preparaty oparte na chitozanie. A co do tej substancji, to chyba lepiej jest jeść błonnik, bo jest o wieeeele tańszy, a działa tak samo - pęcznieje w żołądku...

#20 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 22 maja 2015 - 01:45

Nie polecam tego preparatu. Po pierwsze co to ma być, jeden składnik aktywny i to w jeszcze nieokreślonej ilości? Dopiero na drugim miejscu jest wypisany to juz może świadczyc o jego małej ilości.. Do tego jak dla mnie wysoka cena w porównaniu do podobnych, ale o niebo lepszych (jeśli chodzi oczywiście o skład) preparatów konkurencji ;)
Pozdrawiam.
Madzia