Skocz do zawartości









Calominal na nadwagę opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 _strejla_*

_strejla_*
  • Goście

Napisano 04 kwietnia 2015 - 06:11

Jakie sa Wasze opinie o leku Calominal? Co powiecie o składzie? czy rzeczywiście wspomoże odchudzanie?

#2 buspiron

buspiron

    Zaawansowany użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 05 kwietnia 2015 - 12:55

Calominal - postaram się przedstawić moją opinie oraz przeanalizować skład i potencjalne działanie.

  • Zastosowanie: Zmniejszenie nadwagi, odchudzanie
  • Skład: Celuloza, Chitoza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, poliwinylopirolidon, dwutlenek krzemu. 

Głównym składnikiem odpowiedzialnym za działanie preparatu jest chitoza (chitosa). Jest to polimer, pochodna chityny, substancja o wielkich możliwościach. (zastosowanie w medycynie,weterynarii, ochronie środowiska oraz kosmetologii). 


Naturalnie chitozan jest składnikiem ściany komórkowej niektórych grzybów ale oczywiście jest również otrzymywany przemysłowo z chityny(również związku występującego naturalnie).
Chitozan jest związkiem biodegradowalnym i bezpiecznym dla organizmu.



Chitozan ze względu na swoje właściwości sorbcyjne - zdolność do wiązania/pochłaniania innych substancji np.tłuszczów znalazł zastosowanie we wspomaganiu redukcji wagi.

Jak działa Calominal?
Calominal zażyty przed posiłkiem dzięki składnikowi o nazwie chitoza utrudnia wchłanianie tłuszczów w jelicie cienkim.

Skutki uboczne Calominal?
Raczej być nie powinno. Z uwagi na swoje właściwości może powodować zaparcia. Warto pamiętać, że utrudniając wchłanianie tłuszczów utrudnia wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E i K! Dlatego nie stosujemy Calominalu do każdego posiłku i przewlekle gdyż tłuszcze są nam mimo wszystko niezbędne do życia!;)

Jak stosować?
2 tabletki przed posiłkiem popijając dużą ilością płynów

Czy warto?
Nie jest to lek a więc nikt nie dowiódł czy Calominal naprawdę działa. Moim skromnym zdaniem nie zaszkodzi ani nie pomoże ale jeśli na kogoś działa "placebo" i nie jest mu szkoda pół stówki na 15- dniową kurację to nie mam nic przeciwko przetestowaniu. 

#3 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 05 kwietnia 2015 - 01:45

Podzielam opinię. Substancja aktywna, czyli chitozan wydaje się być bardzo ciekawa ale co z tego skoro nie ma udowodnionego działania?! Ale w Polsce każdy powód jest dobry, żeby zarobić na ludzkiej nieświadomości, dlatego potencjalne właściwości chotozanu przedstawiane są jako cudowne właściwości odchudzające.
Poza tym ten nowy preparat wcale nie jest nowością w sektorze preparatów wspomagających odchudzanie zawierających chitozan. (Olimp Chitosan + chrom oraz Chitobon)

#4 _Zośka_*

_Zośka_*
  • Goście

Napisano 05 kwietnia 2015 - 09:02

A ja kupiłam sobie Calominal tydzień temu. Przekonał mnie fakt, że jest to jeden z bezpieczniejszych preparatów na zrzucenie zbędnyh kilogramów. Świetna alternatywa dla niebezpiecznych fat burnerów itp.

#5 _grenia_*

_grenia_*
  • Goście

Napisano 06 kwietnia 2015 - 12:43

Cena Calominal w internecie jest sporo niższa niż "pół stówki" ;) Ja znalazłam już za 32 zł w internecie i chyba się skuszę;)

#6 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 06 kwietnia 2015 - 09:50

Heeeh . Ja bym nie ryzykowała , kupowania w necie nawet witamin , a co tu dopiero mówić o wspomagaczach , czy lekach . Apteka droższa , ale za to pewniejsza .

#7 _grenia_*

_grenia_*
  • Goście

Napisano 07 kwietnia 2015 - 05:24

Masz rację, że kupowanie w internecie leków to sprawa wymagająca wzmożonej czujności. Ja zamówiłam sobie Calominal w aptece internetowej a nie w sklepie co stanowi ogromną różnicę(apteka mimo że internetowa podlega zbliżonym wymaganiom jak apteka stacjonarna). 
Przetestuję ten suplement bo sporo czytałam o tej chitozie i wydaje mi się, że stosowana z rozwagą ma sens. Do tego 2x w tyg basen, może siłownia i mam nadzieję pare kilo mniej:)

#8 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 08 kwietnia 2015 - 08:45

Ten lek jest jak homeopatia, jedni go polecają, drudzy krytykują. Trochę boję się go zastosować i zostaję przy swojej metodzie (myślę, że gdy połączę ją z siłownią będzie bardzo dobrze). Opinie są mieszane, więc lepiej wstrzymać się z tym lekiem.

#9 _sportowca_*

_sportowca_*
  • Goście

Napisano 09 kwietnia 2015 - 07:06

Od jakiego wieku? 

#10 _Gość_*

_Gość_*
  • Goście

Napisano 09 kwietnia 2015 - 08:14

Skład leku to chitosan, tak jak już ktoś wspominał wyżej, nie jest to nowość w preparatach na odchudzanie.
Na zwykłym chitosanie schudłam parę kilo nie zmieniając w diecie nic. Działa gdy rzeczywiście zastosuje się go zgodnie z ulotką (minimum 20/30 minut przed posiłkiem bogatym w tłuszcze). Warto wpierw przetestować coś tańszego i zobaczyć czy to na nas działa.